Stormshield

Jedyny na rynku firewall ze zintegrowanym IPS

Zintegrowany System Ochrony Sieci klasy Next Generation Firewall i UTM

  • Stormshield, należący do koncernu Airbus Group, to europejski producent rozwiązań klasy UTM i Next Gen Firewall. Dzięki zastosowaniu unikatowej architektury, produkty tej firmy od lat słyną z wysokiej wydajności i skutecznej ochrony.
  • Innowacyjne podejście do systemu IPS sprawia, że rozwiązania Stormshield nie tylko blokują niebezpieczny ruch, ale również usuwają szkodliwą zawartość z kodu HTML i dostarczają pracownikom bezpieczne strony WWW. Naszym klientom oferujemy bezpłatny support techniczny w języku polskim.

Urządzenia klasy Unified Threat Management

W skrócie UTM - powstały z myślą o kompleksowej ochronie sieci przez integrację wszystkich elementów tej ochrony w jednej platformie. Wśród nich jest sprzętowy firewall, IPS (Intrusion Prevention System - ochrona przed włamaniami), tunele VPN, system antywirusowy i antyspamowy, monitoring sieci i inne.

Dlaczego nasze rozwiązania są jednymi z najczęściej wybieranych zabezpieczeń typu UTM na rynku?

Firewall, system wykrywania i blokowania włamań IPS, VPN, system antywirusowy i antyspamowy, system filtrowania dostępu do stron internetowych, kontrola aplikacji i urzadzeń mobilnych, oraz raportowania to podstawowa funkcjonalność urządzeń Stormshield, które zapewniają kompletną ochronę sieci.

Wydajność

Ochrona sieci jeszcze nigdy nie była tak bardzo zależna od mocy obliczeniowej wykorzystywanych rozwiązań. Niezależnie od tego czy potrzebujesz funkcji firewalla, IPS, VPN, filtrowania stron internetowych czy sandboxingu, Stormshield dostarcza najwyższą wydajność oraz najskuteczniejsze funkcje bezpieczeństwa w swojej klasie, zarządzane zdalnie z poziomu bezpiecznej konsoli internetowej.

Skalowalność

Rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa to inwestycja na lata. Z tego powodu produkty Stormshield Network Security zostały zaprojektowane w taki sposób, by w przyszłości mogły zostać rozbudowane o kolejne moduły i funkcje, dostosowując je do stale zmieniających się potrzeb Twojej firmy.

Wygoda

W czasach rosnącej popularności modelu przynieś własne urządzenie kontrola użytkowników staje się coraz trudniejsza, szczególnie gdy chcemy stworzyć nowoczesną, elastyczną firmę, idącą z duchem czasu. Skuteczna ochrona wymaga w tej sytuacji rozwiązań, które pozwolą na komfortową pracę zarówno użytkownikom, jak i administratorom.

Dzięki wachlarzowi rozwiązań ujętych w UTM, administrator może elastycznie zarządzać szeroko rozumianym bezpieczeństwem sieci: monitorować poziom bezpieczeństwa, reagować na nowe sytuacje i na czas eliminować zagrożenia.
Tak właśnie działa STORMSHIELD.

Może również wykonywać szereg innych czynności usprawniających pracę firmy - łączyć pracowników tunelami VPN, zwiększać wydajność pracy filtrowaniem zbędnych treści i zarządzać przepustowością łącza, delegując je wedle potrzeb wybranym pracownikom.
Tak również działa STORMSHIELD.

By jednak stworzyć optymalne warunki do pracy, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Kluczowy jest zatem restrykcyjny filtr, który zatrzyma wszystko, co obniży wydajność pracy lub wpłynie na jej bezpieczeństwo.
Tak przede wszystkim działa STORMSHIELD.

Każdą ochronę można ustawić w dowolnej odległości od bronionej zawartości. Blisko - ryzykując uderzenie, ale z możliwością szybkiej reakcji. Daleko - eliminując wroga nim stworzy zagrożenie, ale spowalniając obronę. Można wreszcie połączyć obie strategie czerpiąc z nich wyłącznie korzyści: zniszczyć zagrożenie szybko i na długo przed uderzeniem w firmową sieć.
Tak działa tylko STORMSHIELD!