Licencjonowanie

Dostosuj Stormshield do własnych potrzeb.

Urządzenia Stormshield

Oferta STORMSHIELD obejmuje pełną gamę urządzeń UTM poczynając od najmniejszych (STORMSHIELD SN160), przeznaczonych dla małych firm aż po urządzenia przeznaczone dla dużych firm lub dostawców usług internetowych (SN2000, SN3000, SN6000).

Do każdego urządzenia STORMSHIELD należy wykupić jedną z dostępnych opcji serwisowych minimum na rok

STORMSHIELD Virtual Appliance

UTM STORMSHIELD można również zakupić jako STORMSHIELD Virtual Appliance czyli rozwiązanie do zastosowania w środowiskach wirtualnych na platformach Vmware, Citrix, KVM, Hyper-V.

SERWISY

Pakiety gwarantujące ciągłe wsparcie systemów ochrony niezbędnych dla działania twojej firmy.

 
Aktualizacje
Wymiana w przypadku awarii (14 dni)
Wsparcie techniczne
NGFW + IPS
IPSec + SSL VPN
Audyt Podatności
Antywirus
Filtr URL
Antyspam
Aktualizacje
Wymiana w przypadku awarii (14 dni)
Wsparcie techniczne
NGFW + IPS
IPSec + SSL VPN
Audyt Podatności
Antywirus
Filtr URL
Antyspam
Remote Office Security Pack
-
-
-
-
Premium UTM Security Pack
Zaawansowany AV
Cmurowy filtr URL 65 kategorii
Premium UTM Security Pack
Zaawansowany AV
Cmurowy filtr URL 65 kategorii
UTM Security Pack
-
Clam AV
Polski filtr URL 50 kategorii
UTM Security Pack
-
Clam AV
Polski filtr URL 50 kategorii
AUDYT PODATNOŚCI

Moduł ten umożliwia administratorowi wykrywanie słabych punktów sieci firmowej poprzez wyszukiwanie nieaktualnych wersji oprogramowania oraz oprogramowania posiadającego luki bezpieczeństwa.

BREACH FIGHTER

Dodatkowa opcja licencyjna – sandboxing oparty na chmurze. Podejrzane pliki są analizowane i uruchamiane w chmurze producenta. Wymaga serwisu Premium Security Pack lub wykupionej opcji Kaspersky.

ROZSZERZONY FILTR URL

Chmurowy filtr URL to aż 65 kategorii z czego 8 dedykowanych jest samemu bezpieczeństwu. Ta opcja filteringu jest wyjątkowo lekka dzięki wyeksportowaniu 100 milionów adresów WWW do chmury. Pozwala to na szybkie skanowanie adresów URL przy minimalnym wpływie na wydajność urządzenia.

OBSŁUGA KART SD

Opcja umożliwiająca zapisywanie logów na kartach SD podłączonych do urządzenia. Na urządzeniach SN200 i SN300 obsługiwane są karty SDHC klasy min 6 o pojemności do 32GB. Na urządzeniach SN160, SN160W, SN210, SN210W i S310 obsługiwane są karty SDHC klasy min 6 o pojemności do 32GB i SDXC klasy min 10 o pojemności do 2TB.

CLAMAV / ZAAWANSOWANY AV

W podstawowej opcji serwisowej urządzenie jest wyposażone w skaner ClamAV. Skaner ten może być zamieniony na komercyjny skaner Kaspersky Antywirus. Na urządzeniu może działać tylko jeden skaner antywirusowy.

SECURE RETURN

W przypadku awarii urządzenia klient może przed wysyłką urządzenia wyjąć i zachować swój dysk twardy, na którym znajdują się wrażliwe dane. Nowe urządzenie, które klient otrzyma będzie już wyposażone w nowy czysty dysk twardy. Dzięki temu wrażliwe dane, które mają nie opuścić firmy zostaną w jej siedzibie bez narażenia ich na dostęp osób niepowołanych.

HIGH AVAILABILITY

Wersje urządzeń od modelu SN310 mogą pracować w układzie High Availability, dając możliwość pełnego zabezpieczenia sieci, nawet w przypadku awarii sprzętowej. Klienci korzystający z klastra HA oczekują najczęściej dwóch rzeczy: po pierwsze, by w przypadku awarii jednego urządzenia drugie efektywnie przejęło jego funkcje. Po drugie, gdy przez urządzenie przechodzi kluczowy dla firmy ruch wymagający ciągłej transmisji (np. VOIP czy dostęp do farmy serwerów), to połączenie nie zostało zerwane w momencie przełączania się urządzeń. Rozwiązania STORMSHIELD pracujące w klastrze HA idealnie zaspokajają obie te potrzeby.

NEXT BUSINESS DAY

Do urządzeń STORMSHIELD jest możliwość dokupienia opcji Next Business Day – gwarantującej wymianę urządzenia w przypadku awarii na następny dzień roboczy.

SPARE APPLIANCE

Alternatywa dla serwisu Next Business Day. W przypadku urządzenia Spare Appliance oszczędzamy na czasie dostawy urządzenia zapasowego. Urządzenie Spare Appliance jest w cenie urządzenia podstawowego (z wyjątkiem modelu SN6000). Przy zakupie spare appliance nie ma konieczności zakupowania serwisu do urządzenia spare.